لیلا فروهر ستاره موزیک و سینمای ایران در چهارم اسفند ماه ۱۳۳۷ در شهر اصفهان و در خانواده ای هنرمند دیده به جهان گشود. پدرش جهانگیر فروهر اشراف زاده بود که به ارزشهای اشرافی پشت پا زد و وارد عرصه هنر و سینما شد . او در بیش از 80 فیلم سینمای ایران به ایفای نقش پرداخت .

مادرش فرنگیس فرحزادی نیز از بازیگران سینمای ایران به شمار می رود . لیلا از بدو تولد دوران کودکیش را با گامهای کوچکش در کنار پدر و مادر و نامهای بزرگ تاتر ایران همچون ارحام صدر بر تاتر سپاهان اصفهان سپری کرد . او در سال 1344 با فیلمهای "مراد و لاله " و "خروس جنگی " وارد سینمای ایران شد و با سن و سال کمی که داشت از پرکارترین هنرمندان ایران بشمار میرفت تا جایی که به او لقب " کودک خردسال سینمای ایران " را دادند.از درخشانترین فیلمهای لیلا فروهر میتوان به فیلم "سلطان قلبها" به کارگردانی محمد علی فردین اشاره کرد.بازی درخشان و هنرمندانه لیلا با همه کودکیش در این فیلم  اعث شد فردین جشن تولد 9 سالگی لیلا را در سندیکای هنرمندان برایش برزار کند جشنی که لیلا از آن به عنوان بهترین هدیه زندگی خود یاد می کند . او تا سال 1358 در بیش از 45 فیلم سینمای ایران به ایفای نقش پرداخت.

لیلا در نوجوانی در محضر استاد تاجبخش به تعلیم آواز و سه تار پرداخت و در سن 14 سالگی جاودانه ترین اثرش را به نام "شمیم" با ارکستری 40 نفری و در کاباره میامی اجرا نمود و آغازگر راهی شد که تابه امروز ادامه دارد.

پس از انقلاب در نوامبر 1986 از ایران خارج شد و فعالیت هنری خود را در خارج از کشور با یاری خواهرش " فریبا فروهر " آغاز نمود.لیلا فروهر تا به امروز بیش از 20 آلبوم ترانه به بازار عرضه کرده و صدها کنسرت موفق در سراسر دنیا اجرا نموده که از باشکوترین و به یادماندنی ترین کنسرتهایش می توان به شب سوم اگست 2003 در سالن کداک تیتر اشاره کرد.شبی که همگان آن را به نام شب لیلا فروهر در دفتر خاطرات خود ثبت نمودند.

لیلا فروهر را میتوان از نوابغ موسیقی دنیا بشمار آورد چرا که او از معدود کسانیست که توانایی اجرای تمام سبکهای موسیقی را دارد.به همان زیبایی که ترانه های پاپ میوزیک می خواند به همان زیبایی آثار اصیل ایرانی را اجرا می کند و توانایی اجرای ترانه به زبانهای مختلف دنیا را دارد.او در سال 1996 آلبومی به نام "Plant Of Harmony" را بازار عرضه کرد که به بیش از 9 زبان ترانه اجرا نموده از جمله ارمنی،انگلیسی،ایتالیایی،عربی، افغانی،اسرائیلی،ترکی ، یونانی و ترانه های فولکلور ایرانی ...

لیلا هنرپیشه قدرتمندیست ، او با استیج و نور و صدا از کودکی آشناست و استعداد بی نظیری در اجرای برنامه های زنده دارد....

لیلا فروهر در 19 آگست 2004 بر روی کشتی عشق آغاز زندگی مشترکش با یک ایرانی موفق و یک چهره آشنا و محبوب و مطرح ایرانی با اسی نبی جشن گرفت و تا به امروز زندگی با عشق را همراه با همسر و خانواده اش سپری می کند و همچنان با آثار زیبایی که هر سال  عرضه می کند  برای دوستدارانش پیام آور عشق و صلح و محبت است . قلب های بیشماری در ایران و سراسر دنیا به عشق لیلا می تپد... به راستی شایسته است که او را شاهدخت موسیقی ایران بنامیم.

شش سال پس از تولد زیبا ستاره موسیقی پاپ ایران ، در یكی از روزهای زیبای بهاری یار و همدم همیشگی لیلا پا به عرصه گیتی نهاد تا لبخندی پر از مهر و شادی بر گوشه لبان لیلا نقش بندد و شادی وصف ناپذیری را به لیلای نازنین هدیه كند . او را به حق باید " اسطوره وفاداری " نامید . فریبا نه تنها خواهری مهربان دلسوز برای لیلای عزیز است ، بلكه بهترین دوست و همدم لیلا نیز به شمار می رود .                                                    

فریبای عزیز كه همچون خواهر هنرمندش در خانواده ای هنرمند دیده به جهان گشوده بود ، در دوران كودكی پا به عرصه سینما گذاشت و در فیلمهای جاودانه ای همچون  بیقرار ، به امید دیدار ، رابطه ، پل ، مترس و ... به ایفای نقش پرداخت .همچنین در پیش از انقلاب در تاتری به كارگردانی محمد صالح علاء در كنار شهره آغداشلو به روی صحنه رفت و نقش بسیار مشكل و حساسی را بر عهده گرفت .

در همان شروع كار او ، اینگونه شایعه شده بود كه رقیبی پر شور و خطرناك برای لیلا پیدا شده است !؟ اكنون كه سالها می گذرد شاهد آنیم كه فریبای نازنین نه تنها رقیبی برای لیلا نبوده بلكه همچون كوهی استوار ، شانه به شانه لیلا و یار و یاور لیلا در پیشبرد فعالیتهای خواهرش بوده است ، تا جایی كه لیلا فروهر ، موفقیت خود را بعد از انقلاب و آغاز دوباره و شكوفایی دوباره اش را تا حدود زیادی مدیون این خواهر وفادارش است . پس از سفر به فرانسه ، با آغاز دوباره فعالیتهای هنری لیلا ، فریبا به عنوان مدیر برنامه و تهیه كننده آثار لیلا ، تا كنون لحظه ای از لیلا غافل نشده و پا به پای خواهرش تا به ثمر رساندن آثار هنری او ، لیلا را یاری داده است . فریبا در اولین حضورش در صحنه در دیار غربت ، در نمایش شهر فرنگ به كارگردانی پرویز كاردان و در سال 1378 در تاتر یك صمد و دو لیلا در كنار خواهر و پرویز صیاد به ایفای نقش پرداخت تا در جاودانه ترین حضورش در سالهای اخیر نیز همراه همیشگی خواهرش باشد .

  اكنون نیز فریبا فروهر كه به عنوان منیجر و مدیر برنامه، پا به پای خواهر ش او را تا به ثمر رساندن آثار هنریش یاری میدهد، و خود نیز در آستانه تشکیل زندگی تازه ایست...

 برای این خواهر وفادار آرزوی موفقیت روز افزون داریم ...http://assets.radiojavan.com/static/events/2008/11/22/0815ee2b.jpghttp://www.womeniran.com/gallery/image/leila-frouhar/leilaforuhar2.jpghttp://upload.wikimedia.org/wikipedia/fa/2/28/Leila_Forouhar_in_Las_Vegas.JPGThe image “http://forleila.tripod.com/image/leila.jpg” cannot be displayed, because it contains errors.